1. diel seriálu Tematín 2022

IMG_6664 – kópia.jpg
Mojmir
jan 09, 2023

📸💛 Milí naši priatelia a podporovatelia, najbližšie týždne sa s Vami budeme obzerať za uplynulým rokom cez obľúbené fotografie "pred a po". Toto je 1. diel fotiek zo seriálu "Tematín 2022" 🙂

🏰 Severný palác - budúce expozičné priestory. Naša práca spočívala v postupnom osádzaní smrekovcových trámov do historických káps po trámoch zo 17. storočia. Zachovali sme šírku i výšku pôvodných trámov. Zaklopili sme to fošňami a zaizolovali to plochou krytinou so spádom, aby sa zachoval torzálny charakter paláca, keďže nepoznáme detaily ako bol palác pôvodne zastrešený (nepoznáme výšky okien, nadmurovky, konštrukciu strechy a množstvo iných detailov). Fotky zachytávajú celý proces v danej miestnosti od roku 2007. Obrovská vďaka dobrovoľníkom a zamestnancom zo zaniknutého projektu "Zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva".

💛 Veľmi pekne ďakujeme za Vašu podporu počas roka.

Obnovu Tematínu aj v ďalších rokoch môžete podporiť: 🟡 darovaním 2% z daní (IČO:42127548, subjekt: OZ HRAD TEMATÍN) 🟡 príspevkom cez https://tematin.darujme.sk/podpora-hradu-tematin-4d9f6-b659b/ 🟡 keď prídete ako dobrovoľník a zažijete hrad inak :)

Fotografie nájdete TU

Similar Post