Nie ten, kto toho veľa má, ale ten, kto toho veľa rozdá, je bohatý. Erich Fromm
Ozajstné bohatstvo človeka spočíva v tom, čo dobré robí vo svete. Mohamed
Nestačí, že ste pracovití, ale na čom pracujete. Henry David Thoreau
Never slovám, ak za nimi nestoja skutky. Mary Wardová
Príroda nie je chrám, ale dielňa a človek je v nej robotníkom. Ivan Sergejevič Turgenev
Človek veľa vydrží, ak má cieľ. Tomáš Garrigue Masaryk
Človek bez odvahy a statočnosti je len predmetom. Napoleon Bonaparte
Staroba je ako konto v banke. Vyberieš len to, čo vložíš. Lucius Annaeus Seneca

OZ Hrad Tematín - logo

 

           Sme skupina ľudí, ktorá trávi svoj čas záchranou a zveľaďovaním kultúrneho dedičstva na dvoch miestach - hrade Tematín a pravekej mohyle pri Očkove. Vznikli sme na sklonku roku 2007 z iniciatívy niekoľkých vysokoškolských študentov, ktorí boli krásou hradu a jeho miesta v prírode hlboko oslovený. Čas bežal a aj ľudia v združení sa striedali, čo je bežný jav v skupinách na dobrovoľnej báze. Pár skalných však ostalo a po rokoch to vzali ako za svoje životné povolanie. To najdôležitejšie čo sme sa na hrade naučili, je trpezlivosť, neúnavná práca a ignorovanie negatívnych vplyvov a postojov tých, ktorí tomu nerozumejú. Na začiatku roku 2015 sme sa rozhodli pomôcť obci Očkov v záchrane ich pravekej mohyly, ktorá je unikátnym miestom v stredoeurópskych rozmeroch.

           Práce vykonávame pod dohľadom špičkových odborníkov z mnohých vedných disciplín. Každý plánovaný úkon, ktorý vedie k záchrane , je starostlivo diskutovaný s príslušnými úradmi. Realizované práce sú v súlade so statickým posudkom autorizovaného stavebného inžiniera a následne sú kontrolované pamiatkovým úradom.

                      Nie je Vám osud našich pamiatok ľahostajný rovnako ako nám? Zapojte sa.

 

OZ Hrad Tematin - narodeniny

 

 

 

 

 

Prosím, nespájajte naše združenie (OZ Hrad Tematín) s miestnym združením (Združenie na záchranu hradu Tematín) a neprisudzujte miestnemu združeniu akúkoľvek zásluhu za záchranné práce, ktorých sa nijakou formou nezúčastnilo a dodnes nám ich činnosť v žiadnom rozmere nieje známa.